More Views
House Plan #GW-G2-4460-G
$250.00 – $4,000.00
Quick Overview
THE MARIA – Building Restrictions: Building restrictions apply in the following zip code areas (Naples Florida): 34101 34102 34103 34104 34105
$250.00 – $4,000.00
THE MARIA – Building Restrictions: Building restrictions apply in the following zip code areas (Naples Florida): 34101 34102 34103 34104 34105
THE MARIA – Building Restrictions: Building restrictions apply in the following zip code areas (Naples Florida): 34101 34102 34103 34104 34105
| Overall Living Sq Ft | 4460 |
|---|---|
| Plan Type | House |
| Plan Sets | CAD File, Marketing Kit, PDF Set |
| Foundation Options | Slab |
| Bedrooms | 5 |
| Full Baths | 3 |
| Garage Stalls | 2 |
| Levels | 2 |
| Width Feet | 74 |
| Width Inches | 10 |
| Depth Feet | 69 |
| Depth Inches | 11 |
| Ridge Height | 29' 3" |
| Main Ceiling Height | 2869 |
| Wall Construction | CMU 8" |
| Exterior Finish | Stucco/Hardie Plank |
| Floor One Sq Ft | 3192 |
| Floor Two Sq Ft | 1268 |
| Floor Three Sq Ft | 0 |
| Bonus Sq Ft | 0 |
| Basement Sq Ft | 0 |
| Porches Sq Ft | 0 |
| Garage Sq Ft | 621 |
| Total Covered Sq Ft | 5904 |
| Balcony Sq Ft | 0 |
| Main Roof Pitch | 6 12 |
| Foundation | Slab |
| Master Bedroom Floor | 1 |
| Laundry Floor | 1 |
| Half Baths | 1 |
$250.00 – $4,000.00
THE MARIA – Building Restrictions: Building restrictions apply in the following zip code areas (Naples Florida): 34101 34102 34103 34104 34105
THE MARIA – Building Restrictions: Building restrictions apply in the following zip code areas (Naples Florida): 34101 34102 34103 34104 34105
| Overall Living Sq Ft | 4460 |
|---|---|
| Plan Type | House |
| Plan Sets | CAD File, Marketing Kit, PDF Set |
| Foundation Options | Slab |
| Bedrooms | 5 |
| Full Baths | 3 |
| Garage Stalls | 2 |
| Levels | 2 |
| Width Feet | 74 |
| Width Inches | 10 |
| Depth Feet | 69 |
| Depth Inches | 11 |
| Ridge Height | 29' 3" |
| Main Ceiling Height | 2869 |
| Wall Construction | CMU 8" |
| Exterior Finish | Stucco/Hardie Plank |
| Floor One Sq Ft | 3192 |
| Floor Two Sq Ft | 1268 |
| Floor Three Sq Ft | 0 |
| Bonus Sq Ft | 0 |
| Basement Sq Ft | 0 |
| Porches Sq Ft | 0 |
| Garage Sq Ft | 621 |
| Total Covered Sq Ft | 5904 |
| Balcony Sq Ft | 0 |
| Main Roof Pitch | 6 12 |
| Foundation | Slab |
| Master Bedroom Floor | 1 |
| Laundry Floor | 1 |
| Half Baths | 1 |