More Views
House Plan #GW-G1-1802-G
Quick Overview
THE MANGO CAY I
1802 sq ft
THE MANGO CAY I
THE MANGO CAY I
| Overall Living Sq Ft | 1802 |
|---|---|
| Plan Type | House |
| Plan Sets | CAD File, Marketing Kit, PDF Set |
| Foundation Options | Slab |
| Bedrooms | 2 |
| Full Baths | 2 |
| Garage Stalls | 2 |
| Levels | 1 |
| Width Feet | 34 |
| Width Inches | 10 |
| Depth Feet | 74 |
| Depth Inches | 10 |
| Ridge Height | 23' 2" |
| Main Ceiling Height | 2019 |
| Wall Construction | 8" CMU |
| Exterior Finish | Stucco |
| Floor One Sq Ft | 1802 |
| Floor Two Sq Ft | 0 |
| Floor Three Sq Ft | 0 |
| Bonus Sq Ft | 0 |
| Basement Sq Ft | 0 |
| Porches Sq Ft | 0 |
| Garage Sq Ft | 394 |
| Total Covered Sq Ft | 2383 |
| Balcony Sq Ft | 0 |
| Main Roof Pitch | 6 12 |
| Foundation | Slab |
| Master Bedroom Floor | 1 |
| Laundry Floor | 1 |
THE MANGO CAY I
THE MANGO CAY I
| Overall Living Sq Ft | 1802 |
|---|---|
| Plan Type | House |
| Plan Sets | CAD File, Marketing Kit, PDF Set |
| Foundation Options | Slab |
| Bedrooms | 2 |
| Full Baths | 2 |
| Garage Stalls | 2 |
| Levels | 1 |
| Width Feet | 34 |
| Width Inches | 10 |
| Depth Feet | 74 |
| Depth Inches | 10 |
| Ridge Height | 23' 2" |
| Main Ceiling Height | 2019 |
| Wall Construction | 8" CMU |
| Exterior Finish | Stucco |
| Floor One Sq Ft | 1802 |
| Floor Two Sq Ft | 0 |
| Floor Three Sq Ft | 0 |
| Bonus Sq Ft | 0 |
| Basement Sq Ft | 0 |
| Porches Sq Ft | 0 |
| Garage Sq Ft | 394 |
| Total Covered Sq Ft | 2383 |
| Balcony Sq Ft | 0 |
| Main Roof Pitch | 6 12 |
| Foundation | Slab |
| Master Bedroom Floor | 1 |
| Laundry Floor | 1 |